FAQ
PYTAJ O CO CHCESZ
bok@sensit.pl · 62 781 47 61

Zamierzam kupić Sensit

 • +
  Jak działa 30-dniowy okres testowania?
  Dajemy Ci szansę sprawdzić czy Sensit jest odpowiedni dla Ciebie. Możesz spać na nim przez 4 tygodnie i po tym czasie podjąć decyzję czy chcesz go zostawić. Co jeśli będziesz chciał go zwrócić? Wyślemy kuriera po jego odbiór i oddamy Ci pieniądze – co do grosza!
 • +
  Jaka jest twardość materaca i jak reaguje na nacisk?
  Materac jest średnio twardy, solidna konstrukcja sprawia, że nośność na osobę wynosi 130 kg. Materac dzięki piance memory doskonale dostosowuje się do kształtu ciała, ale wierzchnia warstwa lateksu sprawia, że materac nie „zasysa” ciała i nie utrudnia ruchów. Powierzchnia jest elastyczna i sprężysta oraz dopasowuje się punktowo do kształtu ciała podpierając je na całej powierzchni. Eliminuje to punkty nasilonego ucisku i nie zaburza krążenia krwi (zmniejsza konieczność zmian pozycji podczas snu oraz drętwienie kończyn)
 • +
  Jaki stelaż dobrać pod materac?
  Sensit nadaję się zarówno do stelaży prostych jak i regulowanych jednak prześwit między listewkami nie powinien przekraczać 5 cm.
 • +
  Czy mogę położyć materac bezpośrednio na podłodze?
  Możesz, jednak pamiętaj, że utrudnia to wentylację materaca. Jeśli zdecydujesz się położyć Sensita na podłodze, wietrz go przynajmniej raz w tygodniu, żeby zapobiec zawilgotnieniu.
 • +
  Dlaczego Sensit jest tańszy od innych materaców tej klasy?
  Wysokie, komfortowe materace, z grubą warstwą lateksu i pianki termoelastycznej (visco/memory) kosztują zwykle dwa-trzy razy drożej niż Sensit. Nie masz jednak powodów do niepokoju - wybierając Sensit otrzymasz luksusowy, pełnowartościowy materac! Niska cena wynika z braku pośredników - kupujesz bezpośrednio od producenta oraz z masowej produkcji.
 • +
  Czy materac wydziela zapach?
  Materac jest bezzapachowy, jednak w pierwszych dniach po rozpakowaniu, jak wiele nowych produktów, może wydzielać zapach. Bez obaw, ulegnie on całkowitemu zanikowi w przeciągu kilku dni. Wszystkie surowce wykorzystywane przy produkcji materaca są bezpieczne dla Twojego zdrowia.
 • +
  Jak to możliwe, że jeden materac jest odpowiedni dla każdego?
  Jest to efekt długotrwałych badań i testów. Używaliśmy pianek o różnych gęstościach, zmienialiśmy grubości poszczególnych warstw i słuchaliśmy naszych testerów. Sensit dobrze podtrzymuje kręgosłup i daje poczucie komfortu Sprawdź czy efekt naszych starań będzie zadowalający także dla ciebie :)
 • +
  Czy Sensit zapadnie się pode mną?
  Nośność materaca to aż 130 kg/os, więc bez obaw! Materac ugnie się pod Twoim ciężarem i dostosuje się do anatomicznej budowy Twojego ciała, jednak podtrzyma twój kręgosłup w prawidłowej pozycji. Nie wystąpi tu efekt zapadania się, jak to ma miejsce przy materacach termoelastycznych. My także początkowo umieściliśmy piankę memory na wierzchu materaca, ale testerzy sygnalizowali nieprzyjemne wrażenie zasysania ciała i utrudnienie ruchów. Dlatego wierzchnią warstwą Sensita jest lateks. To działa :)
 • +
  Ile waży Sensit?
  Waga materaca w rozmiarze 80x200 cm waży ok. 10 kg, 160x200 cm - 20 kg, a 200x200 cm - ok. 25 kg.
 • +
  Czy pakowanie próżniowe ma wpływ na jakość materaca?
  Nie ma. Używamy najwyższej jakości pian, które gwarantują powrót materaca do pierwotnej objętości. A dzięki sprasowaniu i zapakowaniu w karton, możemy Ci zapewnić błyskawiczną dostawę!
 • +
  Czy Sensit nadaje się na materac partnerski?
  Wszystkie warstwy materaca posiadają elestyczność punktową, czyli reagują na nacisk tylko w miejscu jego wystąpienia. Gwarantuje to dostosowanie materaca indywidualnie do kształtu ciała każdego z użytkowników oraz eliminuje efekt falowania.
 • +
  Czy materac „grzeje”?
  Nie – pianka termoelastyczna, która w niewielkim stopniu kumuluje ciepło znajduje się pod warstwą lateksu. Nie grozi nam więc przegrzanie. Lateks posiada na swojej powierzchni liczne perforacje. Tysiące dziurek pozwalają na przepływ powierza i nie powodują nadmiernej potliwości ani przegrzania
 • +
  Czy Sensit sprawdzi się przy moich problemach zdrowotnych?
  Wielu z naszych testerów i klientów informowało nas o znacznej uldze w bólach kręgosłupa i stawów pod wpływem Sensita. Jednak nie wiemy, czy sprawdzi się on przy Twoich dolegliwościach. Jeśli nie masz możliwości konsultacji z lekarzem, zadzwoń do nas, może uda nam się pomóc. Albo po prostu skorzystaj z testowania w domu, jeśli materac się nie sprawdzi, oddamy Ci pieniądze – co do grosza.
 • +
  Gdzie produkowany jest Sensit?
  Sensit jest polskim produktem. Produkcja odbywa się w fabryce firmy Frankhauer s.c. w Perzowie (woj. wielkopolskie)
 • +
  Jak duży jest karton?
  Karton ma 45 cm długości, 45 cm szerokości i, w zależności od rozmiaru materaca, 110, 170 lub 210 cm wysokości.
 • +
  Jak długo po rozpakowaniu materac wraca do Pierwotnego rozmiaru?
  Sensit potrzebuje 24h, żeby uzyskać pełną objętość. W tym czasie rozłóż go płasko na podłodze lub na łóżku.
 • +
  Jaką gwarancje ma materac Sensit?
  Materace Sensit wykonany został z najwyższej jakości materiałów, aby można go było użytkować w pełnym komforcie jak najdłużej. Wkład materace objęty jest 5 letnią gwarancją, natomiast na pokrowiec 2 letnią.

Kupuję Sensit

 • +
  Jakie jest dopuszczalne obciążenie materaca?
  Materac jest dedykowany dla osób nie przekraczających 130 kg, łączne dopuszczalne obciążenie przy materacach dwuosobowych to 250 kg.
 • +
  Czy materac może być przechowywany pionowo?
  Materac nie wygina się i można go postawić pionowo, nie zalecamy jednak przechowywania go w takiej pozycji. Materac powinien leżeć poziomo na łóżku lub podłodze.
 • +
  Czy materac jest dwustronny?
  Nie, ponieważ pianka memory oraz latek znajdują się tylko po jednej stronie. Dla zrównoważenia wagi partnerów oraz wydłużenia okresu eksploatacji, można obracać go na łóżku o 180°.
 • +
  Czy pokrowiec nadaje się do pranie?
  Tak, możesz go zdjąć przy pomocy zamka błyskawicznego i prać w pralce w temp. 30°C lub czyścić chemicznie. Nie susz go jednak mechanicznie i nie chloruj.
 • +
  Czy dostawa jest całkowicie bezpłatna?
  Tak, jeśli zapłacisz za Sensit w formie przedpłaty. Jeśli wolisz zapłacić kurierowi przy odbiorze, musisz doliczyć do ceny materaca 30 zł.
 • +
  Jak mogę zamówić Sensita?
  Możesz przejść do zakładki materac i złożyć zamówienie przez internet lub zamówić telefonicznie, dzwoniąc na naszą infolinię: 777 777 777
 • +
  Jak długo materac może leżeć w kartonie?
  Materac należy rozpakować nie później niż 7 dni po doręczeniu.

Chcę zwrócić materac

 • +
  Jak przebiega zwrot?
  Jeśli chcesz zwrócić Sensit, zadzwoń do nas i wypełnij formularz zwrotu. Wyślemy kuriera po odbiór materaca. Zwracany materac powinien być czysty oraz zapakowany w sposób zabezpieczający go przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem w czasie transportu.
 • +
  Czy muszę zachować opakowanie?
  Nie musisz, ale warto zatrzymać wewnętrzną folię, w której znajduje się materac. Jeśli zdecydujesz się na zwrot, będziesz mógł jej użyć aby go ponownie zapakować.
 • +
  Czy zwracacie mi całe pieniądze?
  Co do złotówki!