certyfikaty na materace sensit

certyfikat Certyfikat Oeko-Tex Standard 100

Certyfikat Oeko-Tex Standard 100 to znak potwierdzający wysoką jakość i bezpieczeństwo produktów włókienniczych. Produkty nim oznaczone zostały poddane testom pod kątem zawartości substancji stanowiących zagrożenie dla zdrowia człowieka, czyli pestycydów i metali ciężkich. Znak ten jest gwarancją zachowania najwyższych standardów.

Oeko-Tex Standard 100 to certyfikat utworzony w oparciu o pracę 17 instytutów badawczych składających się na Międzynarodowe Stowarzyszenie Oeko-Tex. 40 oddziałów na całym świecie bada produkty pod kątem szkodliwych substancji. Swoją pracę opierają na stale aktualizowanych katalogach kryteriów, które sa normalizowane na międzynarodowym poziomie. 

Oeko-Tex Standard 100 to powszechnie uznawany znak potwierdzający najwyższą jakość tkanin i przebadanie ich pod kątem zawartości szkodliwych substancji. Wydano do tej pory 51 000 certyfikatów potwierdzających wysoką jakość milionów różnych produktów, otrzymało je ponad 6 500 firm na całym świecie.

 

certyfikat TLS AIR SYSTEM

TLS Air System to nowoczesny system zbudowany z sieci teleskopowych szpilek. Dzięki niemu produkt posiada doskonałą cyrkulację powietrza. System ten zapobiega powstawaniu wilgoci, a tym samym stanowi barierę dla rozwoju pleśni i grzybów. Ponadto reaguje na temperaturę ciała dzięki czemu wpływa na poprawę komfortu snu.

 

certyfikat EuroLATEX ECO STANDARD

Certyfikat EuroLATEX Eco Standard to certyfikat utworzony przez niemiecki instytut TFI, to gwarancja, że pianka lateksowa przeszła stosowne testy i jest ona zgodna z europejskimi standardami środowiska i zdrowia.

 

certyfikat WF4 DRY SYSTEM

Certyfikat WF4 Dry System gwarantuje trwałość lateksu, który zostałpoddany próbom zarówno przy użyciu świeżego jak i gorącego powietrza podczas procesu produkcji.

 

certyfikat MATTRESS DURABILITY

Certyfikat MATTRESS DURABILITY to gwarancja wytrzymałości i trwałości produktu. To certyfikat nadawany zgodnie z normami europejski. Oznacza on, że materac poddano specjalnym testom na wytrzymałość przy użyciu 100 kilogramowej rolki, która naciskała na produkt 30 000 razy.

 

certyfikat DEVELOPED IN COLLABORATION WITH UNIVERSITY

DEVELOPED IN COLLABORATION WITH UNIVERSITY certyfikat ten powstał na bazie współpracy Uniwersytetów w Padwie i Lecce. Najlepsi europejscy badacze pracują nad rozwojem i poprawom nowych produktów.

 

certyfikat LAPI - PROOF

Postanowienia certyfikatu LAPI - PROOF REPORT to gwarancja zgodności produktu z przepisami przeciwpożarowymi angielskimi (British Standard CRIB 5) oraz włoskimi (Class 1IM).

 

certyfikat FRESHNESS TEST

Certyfikat FRESHNESS TEST to gwarancja długiej świeżości materiału. Badacze z Uniwersytetu w Padwie sprawdzają jaka ilość ciepła spowoduje wzrost temperatury danego materiału o 1°C.